Ēģipte

IERAŠANĀS

Izbraucot no Hurgadas lidostas, ņemiet līdzi dokumentus, kas nepieciešami reģistrācijai viesnīcā. Reģistratūrā iesniedziet visu personu, kas dzīvos numurā, pases, viesnīcas rezervācijas dokumentu (angļu val. voucher) un aizpildiet reģistrācijas karti. Ierakstiet tajā savu un pārējo personu, kas dzīvos tajā pašā numurā, vārdus un uzvārdus, adresi Latvijā, tālruņa numuru, noteikti parakstiet to. Pēc reģistrācijas atdod pases un, pēc viesnīcas administrācijas ieskatiem, piešķir brīvu pasūtītā tipa numuru. Reģistrēšanās viesnīcā no plkst. 14.00.

Pēc reģistrācijas izsniedz numura magnētisko atslēgu un dvieļu izsniegšanas karti. Sargājiet tās, jo nozaudēšanas gadījumā par to būs jāmaksā papildus. Kad esat iekārtojušies savā numurā, iepazīstieties ar viesnīcas teritoriju, pievērsiet uzmanību maksas pakalpojumiem.

 

VIESNĪCAS NUMURĀ

Numuros ir divu veidu gaisa kondicionētāji — centrālais un vietējais. Pirmais ir viesnīcas administrācijas pārziņā, to ieslēdz tikai noteiktās stundās vairākas reizes diennaktī. Vietējo atradīsiet numurā, to varēsiet regulēt paši. Atstājot numuru, gaisa kondicionētāji parasti automātiski izslēdzas. Vannasistabā esošie dvieļi ir paredzēti izmantošanai tikai numurā, savukārt pludmales dvieli varēsiet saņemt ar minēto karti. Numurā vai reģistratūrā varat atrast seifu. Dažās viesnīcās tas ir bezmaksas, citās var nākties piemaksāt. Personāls neatbild par atrastajām (atstātajām) mantām, tāpēc vērtīgas lietas iesakām glabāt seifā. Reģistratūrā painteresējieties, vai mini bārs numurā ir bezmaksas. Ja piemēro papildu maksu, ieteicams norēķināties reģistratūrā pirms došanās uz lidostu.

 

VIESNĪCAS TERITORIJĀ

Reģistratūrā izsniedz pakalpojumu un viesnīcas aprakstu (angļu val. consept list), kurā ir visa svarīgākā informācija (maksas un bezmaksas pakalpojumi, bāri, restorāni u. c.). Brokastis, pusdienas un vakariņas tiek ieturētas galvenajā restorānā noteiktā laikā. À la carte ir restorāns, kurā izvēlas ēdienu pēc ēdienkartes. Vakariņas rezervējiet iepriekš (ieteicams uzreiz pēc reģistrācijas vērsties reģistratūrā vai guest relation). Dažās viesnīcās ēdināšana à la carte restorānā var būt iekļauta cenā, citās nāksies piemaksāt.

 

INFORMATĪVA TIKŠANĀS

Informatīva tikšanās ar „Kidy Tour” pārstāvi notiks katrā viesnīcā norādītajā laikā norādītajā nedēļas dienā (precīzu informāciju sniedz persona, kas sagaida lidostā). Tās laikā noskaidrosiet svarīgākās lietas: izbraukšanas laiku uz lidostu, informāciju par valsti, organizētiem izbraucieniem, ekskursijām utt. Par visiem interesējošiem jautājumiem, lūdzu, sazinieties ar „Kidy Tour” pārstāvi vai viesnīcas reģistratūru. Pirms informatīvās tikšanās izlemiet, kuras vietas Jūs vēlētos apmeklēt, aicinām iepriekš painteresēties par valsti un tās kultūru. Starptautiskais tūrisma operators „Kidy Tour” un tā pārstāvji noteikti rekomendēs ekskursijas Ēģiptē, sniegs informāciju par to ilgumu, programmu un cenām.

 

SAZINIETIES

Ja steidzami ir nepieciešams sazināties ar „Kidy Tour” kompānijas pārstāvi, vienmēr vislabāk ir zvanīt vai izmantot lietotnes „Viber” vai „WhatsApp” (lejupielādējiet no „App store”). Turklāt, ja tiks mainīts plānoto ekskursiju laiks, dienu iepriekš Jūs informēs ar ziņu šajās lietotnēs. Pārstāvju kontakttālruņu numuri tiek norādīti lidostā.

 

VESELĪBAS APDROŠINĀŠANA

Ja ir nepieciešama ārsta palīdzība, zvaniet pa medicīnisko izdevumu apdrošināšanā norādīto palīdzības tālruņa numuru. Apdrošināšanas kompānijas pārstāvis novirzīs Jūs uz klīniku, ar kuru sadarbojas. Viesnīcā ārsta palīdzība parasti ir maksas pakalpojums. Noteikti saglabājiet maksājumu kvītis par apskati vai ārstēšanu. Atcerieties, ka Jums ir gatavi palīdzēt arī „Kidy Tour” pārstāvji, tāpēc droši vērsieties pie viņiem.

 

TĀLRUŅI

Atgādinām, ka ārvalstīs, pirms zvanīšanas vai īsziņas sūtīšanas, ir jāievada valsts kods (Lietuvas/Latvijas +370/+371; Ēģiptes +20).

 

NAUDA

Ēģiptes valūta ir Ēģiptes mārciņa. Šajā valstī var norēķināties arī ārvalstu valūtā (eiro vai dolāros). Naudu var samainīt valūtas maiņas punktos, bankās un noteiktos bankomātos. Ēģiptes mārciņas kurss nav stabils un bieži mainās.

 

DZERAMNAUDA

Ēģiptē ir ierasts atstāt dzeramnaudu, šeit to sagaida ikviens apkalpojošās sfēras darbinieks. Nereti to (ap 1 EUR vai 1 $) atstāj viesnīcas apkalpojošajam personālam, kas aiznes Jūsu čemodānus, istabenēm, autovadītājiem. Restorānā dzeramnauda veido 10–15 % no summas.

 

KAULĒŠANĀS

Ēģiptē kaulēšanās ir neatņemama tradīcija. Tomēr tā ir iespējama tikai tur, kur nav fiksētu cenu (proti, neskenē svītrkodu). Daži ieteikumi: vispirms noskaidrojiet preces īsto vērtību, cenu; neizrādiet, ka lieta, ko vēlaties pirkt, Jums ļoti patīk; ja pārdevēja piedāvātā cena Jums neder, nedomājiet, ka Jums noteikti tā ir jāpērk; taču neaizmirstiet, ka tad, ja esat kaulējies un pārdevējs ir piekritis Jūsu cenai, nepirkt ir ļoti nepieklājīgi un aizvainojoši.

 

DROŠĪBA

Tāpat kā citu valstu lielākās pilsētās vai cilvēku pulcēšanās vietās, arī Ēģiptē var sastapt kabatzagļus, tāpēc sargājiet savas mantas un rokassomiņu turiet pie sevis. Par tūristu drošību šeit gādā policija. Viesnīcas teritorijā var iekļūt tikai tās iemītnieki un darbinieki. Uz ielas esiet modri — autovadītāji mēdz nepalaist gājējus.

 

AIZBRAUKŠANA

Lidojuma laiku un autobusa ierašanās laiku viesnīcā iesakām precizēt iepriekš. Visu informāciju par izbraukšanu no viesnīcas uz lidostu sniegs „Kidy Tour” pārstāvis. Dienu iepriekš precīza informācija tiek norādīta kompānijas stendos. Parasti pasažieriem lidostā ir jāierodas divas stundas pirms lidojuma. Ir jāpaspēj laikus piereģistrēties. Lidostā vispirms Jūs sagaida sākotnējā pārbaude: salieciet visas savas mantas un ejiet cauri metāla detektoram. Tālāk ejiet pie reģistrācijas galdiņiem (to numurus redzēsiet ekrānos pēc lidojuma virziena, laika un reisa numura). Iesniedziet savu un ceļabiedru pases, ja lidmašīnā vēlaties sēdēt blakus, un piereģistrējiet bagāžu. Atcerieties, ka rokas bagāžā ir aizliegts ņemt līdzi asus un bīstamus priekšmetus, un šķidrumu tilpums nedrīkst pārsniegt 100 ml. Pēc reģistrēšanās saņemsiet iekāpšanas karti ar norādītām vietām lidmašīnā, iekāpšanas vārtu numuru un lidojuma laiku. Tagad jau varat doties uz izlidošanas termināli, šeit pēdējo reizi tiks veikta rokas bagāžas un metāla priekšmetu pārbaude un pasu kontrole.

Ceļojumu meklēšana

Izvēlieties vēlamo datumu un veiciet meklēšanu

Meklēt

Notiek ceļojumu piedāvājumu meklēšana...

Lūdzam uzgaidīt, kamēr tiek meklēti labākie ceļojumu piedāvājumi, tas var ieilgt līdz 15 sekundēm.