Ko vērts apmeklēt Ēģiptē?

Luksora

Luksora — pilsēta Ēģiptes dienvidos, senā Ēģiptes galvaspilsēta — Tēbas. Jaunās karalistes laiku tempļi ar vairāk nekā 3000 gadu senu vēsturi. Apmeklēsiet Karnakas templi — vienu no iespaidīgākajiem un lielākajiem Luksorā. Luksora ir pilsēta, kur tāla senatne apvienojas ar jaunākajām un modernākajām tehnoloģijām. Pilsēta, ko Nīla sadala divās daļās — austrumu un rietumu krastā. Rietumu krastā, Mirušo valstībā, apmeklēsiet Karaļu ieleju, kur tika atrastas vairāk nekā 60 faraonu kapenes. Trīs no tām jums būs iespēja apmeklēt. Apstāšanās pie iespaidīgām faraona statujām — Memnona kolosiem. Pavadīsiet laiku pirmās sievietes faraones Hatčepsutes pēcnāves godināšanas templī. Alabastras rūpnīcā varēsiet apskatīt, kā senajos laikos ar rokām no marmora tika darinātas dažādas vāzes, svečturi un citi izstrādājumi. Papirusa rūpnīcā iepazīsimies ar papirusa ražošanu. Turklāt jums būs lieliska iespēja pabraukāt ar laivu pa Nīlu.

Kaira

Kaira — apmeklēsiet Ēģiptes galvaspilsētu Kairu — pilsētu, kur valda kņada un haoss. Iepazīšanās ar Kairas Nacionālo muzeju, kurā ir vairāk nekā 100 000 eksponātu un vēl tikpat tiek glabāti muzeja krātuvēs. Cauri Kairai tek Nīla, kas sadala pilsētu divās daļās — rietumu un austrumu krastā. Lieliska iespēja pabraukāt pa upi ar laivu par papildu maksu. Nīlas rietumu krastā, Gīzā, lepni stāv viens no septiņiem pasaules brīnumiem — faraonu Heopsa, Hefrena un Mikerīna piramīdas, kas atgādina tūkstošiem gadu senu vēsturi. Vidējās piramīdas pakājē redzēsiet skaisto Sfinksu, kas sargā sava valdnieka mieru. Apmeklēsiet papirusa rūpnīcu un redzēsiet, kā ražo īstu papirusu. Būs iespēja apmeklēt eļļu rūpnīcu, kur varēsiet iegādāties kvalitatīvu eļļu par labu cenu.

Oasis safari

Oasis safari. Lieliska iespēja iepazīties ar tuksnesi un tā iedzīvotājiem — beduīniem. Brauksim ar bagijiem un kvadricikliem, sēdīsimies džipos un dosimies uz beduīnu ciemu. Būs iespēja iepazīties ar viņu sadzīvi, ekskursijas laikā stāstīs par šīs klejotāju tautas dzīvi un tradīcijām. Beduīnu ciemā paredzēta izjāde ar kamieļiem, ēzelīti, nogaršosim beduīnu sievietes ceptu svaigu maizi. Apmeklēsim beduīnu aptieku, kurā varēs iegādāties dažādas tējas un ziedes, iepazīties ar viņu medicīnu. Vakarā skatīsimies šovprogrammu ar beduīnu nacionālajām dejām, tanuru — vīriešu deju ar svārkiem, jogu un faķīru šova elementus. Vakariņas zem zvaigžņotām debesīm.

Dendera — Luksora

Dendera — Luksora. Apmeklēsiet divas pilsētas Ēģiptes dienvidos — Kenu un Luksoru. Netālu no Kenas pilsētas robežas Denderas ciemā ir mīlestības un mūzikas dievietes Hatoras templis, kurā pat krāsas ir labi saglabājušās. Templis, ko tūkstošiem gadu nosedza smiltis un dubļi, ir lieliski saglabājies. Vēlāk 60 km brauksim virzienā uz Luksoru. Ceļš nav garlaicīgs, brauksim gar apstrādājamiem laukiem un nelieliem ciemiem, vērosim vietējo dzīvi. Luksorā apmeklēsim Karnakas tempļu kompleksu, ko veido 22 tempļi. Karnakas templis ir viens no majestātiskākajiem par godu saules dievam Amonam. Apmeklēsiet Nīlas rietumu krastu, Memnona kolosus un Medinata Habu Ramzesa III pēcnāves godināšanas templi, kurā iemūžināta tālaika kara tematika. Lieliska iespēja ar laivu nokļūt banānu pussalā, redzēt, kā tie aug un zied, apciemot tās iemītniekus — krokodilu un pērtiķīšus. Pasēdēt Nīlas piekrastē lapenē, iedzert atspirdzinošu karkadē tēju un nogaršot banānus.

Gūna (El Gouna)

Gūna (El Gouna) — Ēģiptes Venēcija. Privāta mazpilsēta ar savu lidostu, radio, slimnīcām un skolām, kurās strādā lieliski speciālisti. No putna lidojuma pilsēta atgādina jūras zvaigznes formu. Ir iespēja pabraukāt ar laivu pa romantiskiem ūdens kanāliem, kas caurvijas visai pilsētai. Netālu no Gūnas ir koraļļu rifs, ko dēvē par „Delfīnu māju”, uz turieni brauksim ar jahtu, paredzēta atstāšanās snorkelēšanai. Ļoti bieži netālu no šī rifa var redzēt delfīnus. Tiem, kas vēlas vēl vairāk izklaižu, — izbrauciens ar ūdens „banānu” un zvejošana. Pusdienās jūras veltes atklātā jūrā, jahtā. Ir arī iespēja apskatīt zemūdens pasauli vēl tuvāk — izbrauciens ar batiskafu — kuģi ar lieliem logiem.

 

Royal Yacht

Royal Yacht – Lieliska iespēja izbaudīt visas izklaides jūrā vienā ekskursijā. Viens no lielākajiem priekiem — daivings, iepazīšanās ar brīnišķīgo zemūdens pasauli. Otrā apstāšanās atklātā jūrā pie koraļļu rifa snorkelēšanai, viss aprīkojums kuģī ir pieejams. Izklaidējošā daļa — izbrauciens ar ūdens „banānu” un „tableti”. Makšķerniekiem ir lieliska iespēja noķert zelta zivtiņu, savukārt tos, kas vēlas baudīt masāžu, sagaida 15 minūšu ilgs masāžas seanss. Pusdienās jūras veltes jahtā. Ir arī iespēja apskatīt zemūdens pasauli vēl tuvāk — izbrauciens ar batiskafu — kuģi ar lieliem logiem. Jautājumi, ko vērts apmeklēt Ēģiptē šeit ir lieki!

Ceļojumu meklēšana

Izvēlieties vēlamo datumu un veiciet meklēšanu

Meklēt

Notiek ceļojumu piedāvājumu meklēšana...

Lūdzam uzgaidīt, kamēr tiek meklēti labākie ceļojumu piedāvājumi, tas var ieilgt līdz 15 sekundēm.