Par Turciju

VALŪTA
Turcijas valūta ir Turcijas lira, saīsinājumā TL vai TRY. Norēķināties var banknotēs un monētās. Turcijas banknotes tiek izlaistas septiņos nominālos: 200 liru; 100 liru; 50 liru; 20 liru; 10 liru, 5 liru; 1 liras. Naudas maiņu var veikt visās bankās, viesnīcās, lidostu maiņas vietās. Taču daudzās tirdzniecības vietās var norēķināties ar dolāriem vai eiro.

VALODA
Turcijas valsts valoda ir turku. Kūrortos var sarunāties angliski, vāciski, franciski, krieviski. Turki vienmēr novērtē tūristu centienus pateikt kaut dažus vārdus viņu dzimtajā valodā.

TURKU TRADĪCIJAS
Armija, Ataturks un Turcijas karogs – trīs galvenie turku simboli. Necieņa kaut vienam no tiem tiek uzskatīta par valsts apvainojumu.

ŪDENS
Drošāk ūdeni ir dzert no pudelēm nekā no krāna.

APĢĒRBS

Ceļojot uz Turciju, ieteicams ņemt vērā vidējo gaisa temperatūru brauciena laikā. Sezonas sākumā un vēlā rudenī var noderēt arī siltākas drēbes. Vasaras mēnešos ir ieteicams valkāt vieglu, dabiska materiāla apģērbu, neaizmirst nēsāt galvassegas un sargāties no intensīviem saules stariem. Dažos kūrortos, kur dominē smalkas grants pludmales, var noderēt peldēšanas apavi. Tagad mošejās uz galvas piesegšanu skatās daudz pielaidīgāk, bieži uz apaviem tiek piedāvāts uzvilkt speciālus vienreizējos maisiņus, taču trūcīgi ģērbti apmeklētāji gan nav vēlami. Augstākas klases viesnīcās vakariņu laikā restorānos nav vēlams ierasties pludmales drēbēs. Dažās viesnīcās viesi bez pienācīga apģērba restorānā vienkārši netiek ielaisti.

IEPIRKŠANĀS TURCIJĀ

Vairums veikalu strādā no 9:00 līdz 20:00, taču kūrortos darba laiks var būt ilgāks. Sezonas laikā vairums veikalu ir atvērti līdz pusnaktij septiņas dienas nedēļā. Turku pārdevēji visbiežāk sagaida, ka pircējs kaulēsies. Izlemjot, ko vēlaties iegādāties, piedāvājiet pusi no prasītās summas. Ja pārdevējs kategoriski nepiekrīt, nedaudz piekāpieties. Par Turciju ir jāzina, ka  apaviem un apģērbiem ir spēkā Eiropas izmēri.

Neaizmirstami suvenīri no Turcijas būs vara izstrādājumi, keramika, ūdenspīpes un tekstila izstrādājumi. Bieži vien tūristi piemiņai atved zilā stikla piekariņu, kas tiek uzskatīts, ka sargājot no ļauna. Īpašu vietu ceļotāju pirkumu sarakstā ieņem vietējie gardumi un aromātiskās garšvielas

LAIKS
GMT +2. Turcija ir tajā pašā laika joslā kā Latvija.

ATTĀLUMI STARP KŪRORTIEM
Antālija – Kemera: 40 km
Antālija – Beleka: 30 km
Antālija – Side: 75 km
Antālija – Alānija: 130 km

VIDĒJĀ TEMPERATŪRA, °C:

 

MēnesisMinimālā / maksimālā gaisa temperatūraŪdens temperatūra
APRĪLIS16 / 2617
MAIJS17 / 3020
JŪNIJS19 / 3223
JŪLIJS23 / 3425
AUGUSTS22 / 3327
SEPTEMBRIS19 / 3126
OKTOBRIS15 / 2723
NOVEMBRIS11 / 2220

Ceļojumu meklēšana

Izvēlieties vēlamo datumu un veiciet meklēšanu

Meklēt

Notiek ceļojumu piedāvājumu meklēšana...

Lūdzam uzgaidīt, kamēr tiek meklēti labākie ceļojumu piedāvājumi, tas var ieilgt līdz 15 sekundēm.